بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن

 بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن    در تاریخ 16 اسفند 1396 جمعی از گرامیان بانوان اجرایی اداری شهرستان تنکابن برای بازدید اقامتگاه بومگردی خورشید کوهستانی،  به این واحد اقامتی و پذیرایی تشریف آوردند.  فیلمها در پائین همین صفحه. 
بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن
      در تاریخ 16 اسفند 1396 جمعی از گرامیان بانوان اجرایی اداری شهرستان تنکابن برای بازدید اقامتگاه بومگردی خورشید کوهستانی،  به این واحد اقامتی و پذیرایی تشریف آوردند.  فیلمها در پائین همین صفحه.
      بانو خورشید کوهستانی مدیریت این اقامتگاه با عرض خیر مقدم به عزیزان،  گفتند:
   خورشید کوهستانی:  ضمن تشکر از بانوان گرامی که لطف کردید و قدم رنجه نمودید تشریف آوردید،  و نیز همکاری فرمانداری محترم میراث فرهنگی و ادارات دیگر،  که ترتیب این بازدید را دادند.  این اقامتگاه ظرفیت 15 نفر گردشگر از یک خانواده یا فامیل ایرانی،  یا ده نفر خارجی را دارد.  من آماده هستم درصورت همکاری ادارات و بانکها،  این اقامتگاه را گسترش دهم.
بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن
عکس بازدید کنندگان گرامی از اقامتگاه بومگردی خونه خورشید کوهستانی.
بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن
      بانوان محترم ضمن ابراز خوشحالی از دیدار این اقامتگاه ابراز داشتند:
   بازدیدکنندگان گرامی:  شهرستان تنکابن استعداد زیاد برای بومگردی و اقامتگاه های روستایی دارد،  و می توان از این راه تولید کار و کسب درآمد کرد.
      آقای انوش راوید مسئول اینترنت اقامتگاه بومگردی خونه خورشید نیز ضمن خیر مقدم گفتند:
   انوش راوید:  یکی از زیر ساختهای بومگردی و اقامتگاه های گردشگری روستایی،  ساختن ذهنیت مستقل مالی برای بانوان،  و آمادگی ذهنی مردم روستا به این مهم است.  داشتن ذهنیت مستقل مالی بانوان،  می تواند زمینه ساز تولید کارهای جدید،  منجمله بومگردی روستایی شود.  بیشتر بار کار بومگردی روستایی بعهده بانوان است.  بانوان روستایی با بدست آوردن ذهنیت مستقل درآمدی،  براحتی می توانند فشار ممکن برای ایجاد و گسترش این فعالیت توریستی را ایجاد کنند.  ذهنیت مستقل مالی،  متفاوت از داشتن درآمد مستقل است.  بیشتر وظیفه مهم ایجاد ذهنیت مستقل مالی بانوان روستای،  بعهده بانوان مسئول و روشنگر و روشنفکر است.
   پرسش:  در اقامتگاه خونه خورشید مهمان های خارجی هم دارید؟
   انوش راوید:  ورود توریستهای خارجی انفرادی یا چند نفره به ایران،  بصورت جدا از تورها،  مشکلاتی دارد،  منجمله نیاز به دعوتنامه و خطر امنیتی یا توهم امنیتی در این باره،  که باید برطرف گردد.
      گردشگر ایرانی پول و ارزی به کشور نمی آورد،  فقط به نفع اقتصاد محل است،  به نوعی پول از این جیب به آن جیب کردن است.  ولی توریست خارجی با خود ارز به کشور می آورد.
      اگر در هر روستای یکصد خانواده ای،  سالی یکصد توریست خارجی بیاید،  و دو یا سه شب اقامت کنند،  می شود سالی حدود چهل هزار دلار.  این مبلغ نیاز ارز روستایی را برطرف می کند،  و از صف جلوی صرافی ها برای دریافت ارز بشدت کاسته می شود.
      اگر در همین روستا سالی یکهزار گردشگر داخلی بیاید،  در جمع خارجی و داخلی،  حدود 30 نفر روستایی بطور دائم،  و تمام مردم روستا وابسته به آن دارای کار و درآمد می شوند.
   پرسش:  آقای انوش راوید شما هم از بومگردی درآمد دارید؟ 
   انوش راوید:  در این کار نیستم و از اینکار درآمد ندارم،  فقط بمنظور یک کار ملی محلی سعی می کنم،  به آخرین و تنها سنگر ممکن و زود بازده مالی،  یعنی درآمد از گردشگر،  به مردم برای کار و درآمد در تبلیغات اینترنتی بومگردی،  کمکی که از دستم بر می آید می کنم.  خودم همیشه در گردشگری های تاریخی،  علاقمند هستم در خانه های محلی و روستائیان اقامت کنم،  مانند در اینجا،  زیرا براحتی با مردم متفاوت و سنتهای متفاوت آشنا می شوم.
   نظر یک گرامی:  خانه هایی که بمنظور درآمد اجاره داده می شوند،  با اقامتگاه های بومگردی کمی تفاوت دارد،  در بومگردی حالت سنتی غالب بر کسب درآمد است.
  انوش راوید:  بله درست است،  ولی در همه حالت نیاز به آموزش برای جلب توریست و بومگرد،  و تبلیغ برای گردشگری محلی و سنتی هستیم.  بدون آموزش و نشر فیلمها و جزوه های آموزشی هیچ کاری بدرستی انجام نخواهد شد.
   بازدیدکنندگان گرامی:  برای سرگرم کردن گردشگران خارجی و داخلی چه کارهایی می کنید؟
   خورشید کوهستانی:  ترتیب گردش در منطقه را می دهیم،  البته بیشتر به غذا های محلی علاقه دارند.  در کار های اینجا مانند پخت نان و شیرینی محلی و سبزی چیدن کمک می کنند،  که خیلی برایشان سرگرم کننده است.
   انوش راوید:  بانو خورشید کوهستانی دستپخت عالی دارند،  اگر یک مهمان خارجی به اینجا بیاید،  باعث می شود برود و کشورش را برای خوردن این دستپخت محلی بیاورد.  روستاهای ایران منجمله روستای ما نیاز به گروه موسیقی سنتی محلی دارند،  که غیر از کار ملی و فرهنگی می تواند خیلی جذاب توریست باشد.
   پرسش:  آیا برای گردشگران خارجی مترجم دارید؟  و یا امکان استخدام دائم و موقت مترجم وجود دارد؟
   انوش راوید:  فعلاً فقط در خونه گلی آقای فرزین ملکی گردشگر خارجی می آید،  ایشان و خانم خارجی وی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی صحبت می کنند.  اگر مشکلات ورود گردشگر خارجی غیر از تورها رفع شود،  به احتمال زیاد برای اقامتگاه های منطقه،  نیاز به استخدام چند مترجم است.
   ادامه انوش راوید:  در منطقه چند اقامتگاه وجود دارد،  و یا در حال ساخت است،  مانند اقامتگاه بومگردی کندوج آقای مهندس یوسف خلعتبری،  و همگی نیازمند دست یاری ادارات و بانکها هستند.
   توجه:  منتظر نظرات و پرسشهای شما گرامیان هستیم.
بازدید بانوان اجرایی اداری تنکابن
. . . .
 
 
 
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *